Середа, 16.01.2019, 21:11
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ "Підгаєцький професійний аграрний ліцей"

Категорії розділу
2016 [29]
2017 [32]
2018 [27]
2019 [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота

Виховна робота є однією із складових частин навчально-виховного процесу в ліцеї. Виховання складна й багато в чому не визначена система, тісно пов'язана з суспільством і його реаліями. А нинішні реалії вимагають переходу від пріорітетної цінності знань до першості індивідуального досвіду дитини, до пошуку шляхів формування її життєвих компетенцій.
Вік учнів, які навчаються в нас - це пора інтенсивного формування особистості, становлення свідомого "Я". Особистістю стає людина не відразу, вона визріває поступово, і процес виховання є тим, що формує людину від маленького "Я" - до високодуховної творчої особистості.
Завдання колективу - не тільки забезпечення народного господарства кваліфікованими спеціалістами, але і виховання всесторонньо розвинутої особистості. Ми працюємо над виконанням цього завдання, а тому на протязі багатьох років в ліцеї склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім'ї і ліцею, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання.
Основою організації і проведення організаційної, просвітницької роботи в ліцеї є план на рік - орієнтир виховної роботи в ліцеї. Організаційно-масова робота, культурно-масова робота, до складу якої входять розділи : громадянське виховання; морально-етичне; правове виховання; професійно-трудове виховання; робота з батьками; організація виховної роботи з учнями, які проживають в гуртожитку; спортивно-масова робота. Беручи за основу структурні розділи плану та базуючись на обов'язках педагогічних працівників, класні керівники спільно з майстрами в/н складають групові плани роботи на місяць, згідно розроблених заходів на І і ІІ півріччя, враховуючи хронологію історичних подій держави. Складовими частинами плану виховної роботи є також плани роботи клубів за інтересами, гуртків, ради гуртожитку, учнівського самоврядування. Так, протягом навчального року, на належному рівні проводяться такі  заходи:
Змістовний перший урок для учнів першого курсу:
"Тиждень Першокурсника".
Свято квітів.
    відкриті тематичні виховні години та просвітінформації:
 "Поет і його пісня" (присвячену життю і творчості Богдана Лепкого)
Свято закоханих 

 Важливою ділянкою виховної роботи ліцею є позаурочна робота.
В ліцеї працюють такі клуби за інтересами:
Клуб "Закон і ти" - керівник Гула Г. М.
Клуб "Подруга" - Пастухевич С. І.
Клуб "Ми і Європа" - Плугатор О. І.
Товариство "Родина" - 
Народний художній літературно-мистецький клуб "Калина" - Шуль М. В.      
Лекторій "За здоровий спосіб життя".
Духовий оркестр - Біскуп Б. П.
Вокальний ансамбль хлопців  - Джура І. Б.
Танцювальний колектив - Нікітюк Л. Р.
 
Працівники і учні ліцею є активними учасниками художньої самодіяльності, зокрема творчих звітів, які щорічно в Підгаєцькому Будинку культури збирають аншлаги.

Невід'ємною частиною виховної роботи є спортивно-масова робота . В ліцеї працюють спортивні секції по футболу, тенісу - керівники Мицьо І. А., Садовський Г. М.  Цим викладачам фізвиховання потрібно віддати належне, тому що наші команди є переможцями численних турнірів по футболу, тенісу, легкій атлетиці.

Особливою ділянкою виховної роботи в нас є робота з дітьми які проживають  в гуртожитку. Ця робота здійснюється під керівництвом вихователя Шуль М. В. - вихователя-методиста, педагога зі стажем, яка любить свою роботу, вміє її виконувати. Вона працює в тісному зв'язку з класними керівниками, майстрами виробничого навчання, органами учнівського самоврядування, батьками. Марія Василівна вивчає індивідуальні особливості учнів, їх відношення до навчання до праці, громадських доручень. Організовує лекції, бесіди, перегляд телепередач. Так, в гуртожитку проведено:
літературно-музичні композиції: "ЗУНР - провісниця держави України"; "Подвиг героїв народу житиме в наших серцях"; "Молюсь до тебе, Україно".
Вечори відпочинку: "Будем знайомі"; "День іменинника"; "У колі друзів";
конкурс "Великодня поезія"; проведено бесіди на морально-правову тематику, бесіди по національно-патріотичному вихованню та про народні традиції в Україні.

В гуртожитку створено всі необхідні умови для самопідготовки, відпочинку і проживання учнів: трьохразове безкоштовне харчування в столовій, учнівське кафе, читальний зал, бібліотека, тенісний та тренажерний зали, дискозал, побутові, телевізійні кімнати, більярдна.
                    
  Немаловажну роль у виховній роботі серед учнів ліцею відіграє бібліотека. Бібліотекарем Юркевич І. І. оформлені постійно діючі книжкові виставки й виставки до знаменних і пам'ятних дат : "За здоровий спосіб життя", "Книга - ключ до знань", "20 років Незалежності", "Чорнобиль - це хрест України", "Ми матір називаємо святою", "До 140-ої річниці В. М. Гнатюка", "До 150-и річчя з дня смерті та перепоховання Великого Кобзаря" та ін. Проведено літературно-тематичний вечір "Мово моя материнська", вечір поезії "Я маю в серці те, що не вмирає", читацьку конференцію "Крути, Крути - нам вас не забути", бібліотечний урок "Як самостійно працювати з книжкою" . Іванна Іванівна допомагає викладачам, майстрам в/н, учням у самоосвітній роботі,  як їм орієнтуватись у розмаїтті книг, щоб вміли знайти потрібну інформацію, були готові до серйозної самостійної роботи з книжкою.
      
Для попередження правопорушень в ліцеї створено штаб профілактики.  На засіданях штабу профілактики ми заслуховуємо учнів, які схильні до правопорушень і приймаємо відповідні рішення. Великим досягненням інженерно-педагогічного колективу ліцею є те, що вже багато років поспіль в нас не зареєстровано жодного злочину.


  

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz